CORAX LT nový horolezecký úvazek

10. dubna 2024

CORAX LT nový horolezecký úvazek

Nové horolezecké úvazky pro rekreační a začínající lezce. Vaše první zkušenosti s lezením venku na skalách zpříjemní kvalitní vybavení.

Přes zimu jste objevili kouzlo lezení na horolezecké stěně a s příchodem jara se chystáte vyrazit ven do skal? K tomu budete potřebovat nějaké další vybavení. Základem je určitě pohodlný a všestranný horolezecký sedací úvazek, horolezci zvaný jednoduše sedák. Aby bylo vaše lezení příjemné a odnesli jste si ze skal hodně pozitivních vzpomínek na vaše první kroky, je nutné, aby vám sedák dokonale padnul, byl měkký, pohodlný, ale zároveň ne moc hadrový, a musí poskytovat dostatečnou oporu při sezení ve visu po pádu nebo při slanění.
Dalším kritériem pro volbu sedáku jsou vrstvy oblečení, které budete používat. Pokud se chystáte lézt pouze za teplého počasí, stačí vám jednopřezkový sedák s pevnými nohavičkami. Chystáte se lézt v horách, na via ferattách, v chladném počasí i v létě? Potom doporučujeme čtyřpřezkový sedák s nastavitelnými nohavičkami.
V letošním roce Petzl rozšiřuje modelovou řadu oblíbených univerzálních čtyřpřezkových sedáků CORAX o sofistikovanější modely vhodné pro začínající nebo rekreační lezce.

CORAX pro každého lezce
Je navržen tak, aby vyhovoval potřebám horolezců, kteří hledají snadno použitelné, odolné a cenově dostupné vybavení. V nové modelové řadě CORAX jsou dva typy úvazků. Původní čtyřpřezkový model CORAX se dodává ve dvou velikostech (1 a 2) a třech barvách (černé, červené a modré). Má pás na dvě přezky, což umožňuje velký rozsah velikostí a vycentrování navazovacího oka, a nastavovací nohavičky, které umožní nošení teplejšího oblečení v chladných dnech.

CORAX LT je úplná novinka pro letošní rok a vyrábí se v pánské i dámské verzi:

Dámská verze CORAX LT WOMEN je k dispozici v pěti velikostech (XS-XL) a dvou barvách, fialové a oranžové. Oproti pánskému modelu je střih uzpůsoben proporcím ženského těla, má užší pás, širší nožní popruhy a delší navazovací oko. Pás má jednu přezku a pevné nohavičky mají elastické prvky, které umožňují určitou vůli pohybu a dokonale se přizpůsobí obvodu stehen.

Pánská verze CORAX LT se vyrábí také v pěti velikostech (XS-XL) a ve dvou barvách, modro šedé a modro oranžové. Pás je opatřen jednou přezkou a pevné nohavičky mají elastické prvky pro dokonalé obepnutí stehenÚvazky řady CORAX byly navrženy tak, aby poskytovaly vynikající pohodlí. Mají širší bederní pás a polstrované nožní popruhy pro výjimečně pohodlné nošení. Jejich konstrukce FRAME Technology navíc rozkládá hmotnost do pásu a nožních popruhů. Velkou kapacitu pro připojení materiálu zajišťují dvě pevná poutka na materiál na přední straně a dvě měkká poutka na zadní straně. Ta se navíc svažují vpřed, aby se materiál vlastní vahou rovnal směrem dopředu a nepřekážel nošení batohu. Vzadu je ještě jedno malé poutko pro připnutí pytlíku na magnézium, obuvi nebo vytahovací šňůry. Dále na pásu najdete dva sloty pro nosiče materiálu CARITOOL EVO, které jsou ideální pro šrouby do ledu a cepíny.

Podrobné informace a technické parametry úvazků Corax najdete v našem katalogu zboží 

← Zpět na seznam článků